4AM

Snímek obrazovky 2014-12-03 v 22.12.54

4AM 014AM 024AM_03benatkybenatky2kotvy majemertaBrno_mestouprostředobory_Lisencomapct_city5compact_citycompact_city2compact_city4compact_city6move the city4move the city5pradelna_172pradelna_174pradelna_179eremake01remake02remake03lide revoltujicilide_revoltujici4lide_revoltujici5Urban Divan 2Urban Divan 3Urban Divan 4Urban Divan 5zabij_fuchsezabij_fuchse3zabij_fuchse5zabij_fuchse4zabij_fuchse6aa_photo1_j-hlousek2012E1P_3SLAVKOV

4AM Fórum pro architekturu a média je občanské sdružení a otevřená platforma experimentálních přístupů a různorodých aktivit týkajících se architektury, urbanismu, městského prostoru, současného umění a umění nových médií. V tomto mezioborovém rámci jsou za účasti odborné i široké veřejnosti formou otevřených diskuzí, mezinárodních workshopů, přednášek, výstav a akcí ve veřejném prostoru artikulovány a kriticky zkoumány aktuální kulturně-společenské fenomény a související problémy a otázky.

Platforma 4AM dosud uskutečnila řadu projektů, jenž se staly výraznou součástí kulturního dění v Brně (např. Umění a osvobození. Evropa 1943-1967: Lidé revoltující, výstava Kompaktní město, Urban divan, výstava Zabij svého Fuchse: Psychoanalýza současné brněnské architektury, REthinking Media Arts in C(K)ollaborative Environments, Expozice jednoho projektu, Move the City a další. Dvě z výstav 4AM byly součástí instalace Asking architecture v pavilonu České a Slovenské republiky na 13. Bienále architektury v Benátkách v roce 2012.

4AM Fórum pro architekturu a média je prostor, který virtuálně i fyzicky spojuje profesionální teoretiky i praktiky z různých oblastí a studenty relevantních oborů. Samotné sdružení 4AM tvoří: Petra Hlaváčková, Šárka Svobodová, Barbora Šedivá, Jakub Kopec, Lucie Valdhansová, Tereza Rullerová, Tomáš Hlaváček, Jaroslav Sedlák, Roman Čerbák, Vít Ruller, Prokop Holoubek, Mák Hustoles, Christine Rahn, Klára Eliášová, Agáta Žáčková a Roman Čerbák.

Mezi léty 2011-2012 provozovalo sdružení 4AM brněnskou Galerii architektury a v následujících dvou letech kulturní centrum na Rosické ulici v Brně. Nyní realizuje ve spolupráci s Moravskou galerií nový kulturní prostor s variabilní kavárnou PRAHA. Ulice Husova 18, Brno.

Partneři:
Bumbum Satori, Brno, f.e.a. – forum experimentelle architektur Vídeň, KÉK Budapešť, rese arch Bratislava, Zeppelin Association Bucharest, OBERLIHT Chisinau, Urban Reaktor Tbilisi, Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, Fondation MONS 2015, FORUM STADTPARK Graz, Tabačka Kulturfabrik Košice, A4 ‒ centrum súčasného umenia Bratislava, Stanice ‒ Žilina Záriečie, Multikulturní centrum Praha, Moravská galerie v Brně, Dům umění města Brna, Muzeum umění Olomouc, Fakulta výtvarných umění a Fakulta architektury VUT v Brně, Katedra teorie interaktivních médií MU a Seminář dějin umění MU, Kruh či Era 21.

Spolupracovníci:
Jan Tabor (CZ/AT), Iris Meder (AT), Rostislav Koryčánek, Gabu Heindel (AT), Levente Polyák (HU), Jana Horáková, Tomáš Valena (CZ/DE), Petr Rezek, ateliér DRNH, Zdeněk Fránek, Svatopluk Sládeček, Martin Jančok, Aleš Šedivec (SK), Osamu Okamura, ateliér PPAG (AT), ateliér Kuba&Pilař, studio Bazar (RO), Ján Pernecký (SK), Katarína Gatialová (SK), Pavel Hnilička, Ida Čapounová, Jan Pfeiffer, Peter Stec (SK), Sporaarchitects (HU), Balázs Kovács (HU), Under-Construction Architects, Richard Loskot, Tomáš Džadoň.

Mediální partneři:
Archiweb, Architekt, e-architekt.cz, ERA21, ČT, Rádio Wave, MF Dnes, A2 – kulturní čtrnáctideník, Literární noviny, Umělec, Rozrazil, Portfolio, Flash Art, Artalk.cz, Art+Antiques, Kulturní noviny, Ateliér, His Voice, Artmap, Jlbjlt.cz a další.

Kontakt:
4AM, z.s.
Lidická 46, 602 00 Brno, CZ
IČ: 22869379
Bankovní spojení: 5656395028/5500
forum4am@gmail.com
www.forum4am.cz

-->