PÁ / 10.2. / 19.00 / Tony Conrad: Completely in the Present / projekce, koncert

-COMPLETELY IN THE PRESENT_poster_1k

Exkluzivní projekce dokumentárního filmu TONY CONRAD: COMPLETELY IN THE PRESENT za účasti producenta Paula Williamse (NY), který jej představí. Akce vzniká díky spolupráci s The Agosto Fundation. Film vznikal přes 20 let a představuje první komplexní portrét radikálního amerického umělce Tony Conrada, který se bohužel jeho loňské premiéry v New Yorku nedožil.

Součástí promítání bude i diskuze s producentem Paulem Williamsem, kterou povede hudební publicista a kritik Boris Klepal.

Po promítání bude následovat koncert nové hudební formace PÁTÍ NA SVĚTĚ, jejíž členy jsou Ivan Palacký – Markéta Lisá – Petr Fučík – Tomáš Doležal.

>> Pátí na světě jsou nová, povědomá, brněnská kapela, která hraje fundamentální písně o lásce, radosti z maličkostí, nezadatelném právu na negativní emoce, přiznání k všeobecnosti. Něco, co znáte, aniž byste slyšeli, nejsme první. Zabalená zkušenost, univerzální originál. Členy kapely jsou Tomáš Doležal – midikontroler, Petr Fučík – elektrické bicí, Markéta Lisá – midikontroler, mickeymousing, pc, Ivan Palacký – kytara, zpěv

Vstup: zdarma

fb event

>>> Tony Conrad: Completely in the Present (USA, 2016, 102min)
>> Tyler Hubby

Tony Conrad (1940-2016) – mezioborový umělec patřil mezi největší osobnosti experimentální hudby, filmu, performance a videa druhé poloviny 20. století. Conrad vystudoval matematiku na Harvardu a hudbu v Berkeley, počátkem šedesátých let se v New Yorku setkal s Johnem Cagem, byl ovlivněn hudbou a myšlenkami Stockhausena a setkal se s členy skupiny Fluxus. Hrál na kytaru ve skupině Primitives, z níž vznikla kapela Velvet Underground. S La Monte Youngem, Marian Zazeelou, Johnem Calem a Angusem MacLisem založil skupinu Dream Syndicate, nebo Theatre Of Eternal Music – jeden z mnoha důsledných pokusů o radikální revizi evropské hudby a umění vůbec. Je čelným představitelem amerického strukturálního filmu (Flicker Film) a jedním z pionýrů ve využití počítačů v umění. Společně s Woodym a Steinou Vasulkou, Paulem Sharitzem, Hollisem Framptonem a Peterem Weiblem v 70. letech začal působit v Buffalo University na katedře, kde se tito umělci věnovali experimentálnímu filmu, videoartu a umění nových médií.

> TRAILER  

* burning-bridges.com
* tonyconradmovie.com

-->