PÁ / 12. 5. / 19.00 / NECHTĚNÉ DĚDICTVÍ: Myšlenky o Myslivnách / přednáška, diskuse

Přednáška Jana Tabora s následnou diskusí o metodologii památkové ochrany moderní architektury s Petrou Hlaváčkovou.

fb event

Postmoderní architektura – trofej – šunková rolka s křenem – taxidermie – “komunistický kýč” – pokoj číslo 405 – horská chata – eloxovaný hliník.

Volný formát rozpravy teoretika architektury Jana Tabora s autorkou výstavy Nechtěné dědictví, historičkou architektury Šárkou Svobodovou a jejich hostů, bude věnován dnes již kultovnímu hotelu a restauraci Myslivna.

Jako ubytovna hotelového typu ve svahu nad Pisárkami měla Myslivna doplnit chybějící ubytovací kapacity veletržního města na konci 60. let. Postupně se proměňující požadavky na funkční využití projekt měnily natolik, že místo ubytovny zde byl nakonec v roce 1987 slavnostně otevřen tříhvězdičkový hotel s kapacitou 120 pokojů.

V debatě se dotkneme nejen specifické architektonické typologie, ale také památkové ochrany poválečné architektury. Pozvání k diskuzi vystoupí i historička architektury Petra Hlaváčková, jedna z řešitelek projektu “BRNO:WIEN. Vypracování hodnotící metodiky architektury období 1945 až 1979”. Předběžně účast přislíbil také stavební inženýr, Pavel Vlček, který mělv 80. letech za RaJ stavbu hotelu Myslivna na starost.

Akce se koná jako součást doprovodného programu výstavního projektu “NECHTĚNÉ DĚDICTVÍ: Architekt Jan Dvořák (1925–1998)”.

bit.ly/jan-dvorak

 

-->