NE / 18.2. / 19.30 / S(o)unday mixtapes: Jiří Lindovský / poslechovka

Pravidelný nedělní večer věnovaný experimentální hudbě, ve které se představí sběratel zvuků Jiří Lindovský se svým projektem Zvířecí hudba, který působí jako taková malá internetová galerie zvukových kompozic, sonografií, terénních nahrávek a akustických hříček.

fb event

„Zvířecí hudba“ je malá internetová galerie zvukových kompozic, sonografií, terénních nahrávek a akustických hříček. Její autor si založením tohoto webu splnil dětský sen schovat si někam zajímavé zvuky spojené s počasím, živly, stroji, životem zvířat, nebo zaslechnuté ve snu. V dětství k tomu měl místo mikrofonu a internetu jen papír a tužku. Dnes rád sbírá nebo komponuje i hodně malé zvuky, za intenzivní symfonii považuje například stahování žaluzií, cvaknutí vypínače, nebo když mu při úklidu schodů upadne smeták…

Jiří Lindovský se narodil v Olomouci. Na pražské univerzitě vystudoval neurobiologii a neuronům se věnoval chvíli v Praze a chvíli v Paříži, kde jsou neurony propečenější a křupavější. Momentálně na české Akademii věd koná v oblasti neurofyziologie sluchu. Zvuky začal nahrávat poté, co si uvědomil, že s vůněmi to nebude tak snadné.

https://www.zvirecihudba.cz/

-->