ČT / 14.3. / 19.00 / Final_Final_Husova18_Lenka Hámošová_Vizuální jazyk developerských projektů bratislavského Manhattanu / přednáška

Přednáška designérky a vizuální kritičky Lenky Hámošové, jež se ve svých projektech věnuje otázkám transparentnosti vizuální komunikace a relevantnosti vizuálního skepticismu. Prezentace představí analýzu vizuálních strategií, kterými v současnosti nejvlivnější bratislavští developeři komunikují své velkolepé stavitelské plány veřejnosti a získávají tak její souhlas s výstavbou, která zásadně mění tvář města. Zároveň otevírá téma zodpovědnosti za míru realismu v zobrazování architektury a významu kritického nazírání na formy vizuální komunikace v našem prostředí.

fb event

Final_Final_Husova18_Lenka Hámošová_Vizuální jazyk developerských projektů bratislavského Manhattanu

Přednáška_Prezentace představí analýzu vizuálních strategií, kterými v současnosti nejvlivnější bratislavští developeři komunikují své velkolepé stavitelské plány veřejnosti a získávají tak její souhlas s výstavbou, která zásadně mění tvář města. Zároveň otevírá téma zodpovědnosti za míru realismu v zobrazování architektury a významu kritického nazírání na formy vizuální komunikace v našem prostředí.

Lenka Hámošová_Designérka a vizuální kritička. Ve svých projektech se věnuje otázkám transparentnosti vizuální komunikace a relevantnosti vizuálního skepticismu. Spojuje metody vizuálního výzkumu s nástroji grafického designu s cílem adresovat aktuální společenské témata a nacházet pro ně nové vizuální strategie. Pochází z Bratislavy, kde studovala vizuální komunikaci na VŠVU. V Holandsku, kde dlouhodobě působila, pokračovala studiem v Hogeschool voor de Kunsten v Utrechtu a Sandberg Instituut, Rietveld Academie v Amsterdamu. V současnosti žije v Praze a spolupracuje s platformou pro studium vizuální kultury Fresh Eye.
hamosova.com
lenka.hamos.sk

-->