ST / 20.2. / 19.00 / PROSTOR PRO UMĚNÍ / TIM Master class: Lukáš Hofmann / diskusní setkání

Setkání s letošním laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého Lukášem Hofmannem, jenž působí pod přezdívkou Saliva a vyjadřuje se především prostřednictvím performance a tzv. sociálních soch, které často promlouvají také dialektem módního či kreativního průmyslu. Moderuje kurátorka ze Společnosti Jindřicha Chalupeckého Tereza Jindrová. Diskuze je součástí cyklu IM 138 TIM_Master classes (předmět vyučován v rámci oboru Teorie interaktivních médií na FF Muni v spolupráci s PRAHA / Fórum pro architekturu a média a Moravskou galerií).

fb event

Lukáš Hofmann (*1993) studuje na Akademii výtvarných umění v Praze (Ateliér intermediální tvorby III/škola Tomáše Vaňka). Absolvoval stáže na VŠUP (Ateliér sochařství) a v Berlíně. Účastnil se rezidenčního pobytu na Nisyru organizovaného platformou Are. Působí pod přezdívkou Saliva a vyjadřuje se především prostřednictvím performance a tzv. sociálních soch, které často promlouvají také dialektem módního či kreativního průmyslu. Pro své situace vytváří kurátorované komunity aktérů a prostředí, uvnitř nichž navozuje soustředěnou atmosféru a rovnostářskou dynamiku. Komunikuje tak škálu nanejvýš současných pocitů: otupělost i potencialitu citu, zklamání i naději.

Pravidelně se účastní skupinových výstav a uměleckých akcí v Česku i v zahraničí: svou tvorbu představil například v Schinkelově pavilonu v Berlíně, v Dánské národní galerii v Kodani, v Muzeu moderního umění ve Stockholmu nebo v Galerii PLATO v Ostravě a v rámci Manifesta 11 performoval v Kabaret Voltaire v Curychu.

Zdroj: www.sjch.cz

Součástí Prostoru pro umění s Lukášem Hoffmannem bude i prezentace čerstvě vydané publikace A guiding dog for a blind dog. Jde o kombinaci umělecké knihy a katalogu od autora Nata Marcuse ke stejnojmenné výstavě, kterou kurátoroval Lukáš Hoffmann v roce 2018 v pražské galerii FUTURA. Kniha bude na místě v omezeném počtu k zakoupení. Design: Parallel Practice.

-->