PO / 15.4. / 19.00 / Final_Final_Globální kavárna_Vernisáž / vernisáž, afterparty

Vernisáž autorské instalace experimentálně vstupující do prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média vzniklé z tematického workshopu studentů FaVU VUT v Brně pod vedením akademického sochaře a štukatéra Vojtěcha Trochy.

fb event

Vernisáž_Odhalíme autorské instalace vzešlé z workshopu a k tomu nám zahraje kavárenský povaleč Gluten Morgen.

Workshop_Zkoumá formy produkce bez architekta s cílem reflektovat “Globální kavárnu” – prostor splňující fotogeničnost, líbivost s instantním dosahem na sociálních platformách, prostor příjemný pro všechny a vždy.

Vojtěch Trocha_Vystudoval SŠUD v Brně a Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Róna, později Rittstein), aktuálně působí ve štukatérské dílně Akademie výtvarných umění v Praze a na rezidenčním pobytu v Petrohradská kolektiv.
_______________________

Final_Final_Globální kavárna

Intenzita vizuality, která společnost obklopuje, se nutně odráží i v devalvaci architektonické profese. Jedním z důsledků tohoto jevu může být i suplování procesu architektonického navrhování jinými profesemi. „Dekoratéři” jsou dnes suverénně schopní aplikovat současné vizuální trendy a požadavky, a těmi pak dokonale naplnit představy investora. Architekt se stává nepotřebným článkem struktury.

Aktuálním trendem zahlcujícím vizuální prostředí novodobých non-places je ošuntělá estetika. Dochází k „harmonizaci vkusu”, a to nejčastěji za pomocí prvků napodobujících řemeslnou tvorbu nebo například znovuobjeveným fenoménem pokojových rostlin v interiérech.

-->