ÚT / 18.6. / 20.00 / Kutya – brněnský křest alba Kisko + host Džumelec (SK) / koncert, křest alba

Kutya je sólový projekt Markéty Lisé, hudebnice – členky elektropopové skupiny Midi Lidi, audiovizuální umělkyně a šperkařky. Deska Kisko je výběrem z písní vzniklých především v letech 2013 – 2018. Částečně navazuje na hudebně-performativní projekt Audiofenky, částečně vychází z paralelní literární práce s textem. Je plná „poznámek“ – terénních nahrávek, vkládaných do čistého elektronického zvuku počítačového programu, zpěv se podle nálady se střídá s mluveným slovem. Přímočarost písní vede na jednu stranu k folku mládí a na druhou stranu k jistotě uklidňujícího a radostného rytmu techna. Hostem večera bude slověnský umělec Erik Sikora alias Džumelec. Džumelec je krajinársky rap. Džumelec je popeín. Džumelec sú pesničky pre džumigarov. Vstupné 100 Kč studenti a důchodci, 150 Kč ostatní.

fb event

Kisko, v názvu písně a celé desky, bylo prvním rychlým pojmenováním nové hudební skicy a udrželo si své místo nejednoznačného, ale svěžího významu, který hovoří v první řadě o vztahu a rytmu. Jistota rytmu a proměnlivost všech ostatních součinitelů jsou hlavními východisky písní o lásce a životě.

Deska vyšla 21.5. 2019, podpořil ji LabelHomeTable.
Hudba a texty (kromě písně Uhlík) – Markéta Lisá.
Kytara v písni Kisko – Peťa Marek. V písni Aldins v pozadí vypráví Martinś Aldins. Píseň Uhlík složil a zpíval pod názvem Ročník 47 Wabi Daněk. Píseň Způsob obsahuje píseň See you od DepecheMode. Nahráno a smícháno doma, zpěv písně Easy love song na hájence u Mirvise. Cover foto – Tomáš Kelar

https://kutya.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/user6018586
http://marketalisa.cz/

https://dzumelec.bandcamp.com/
https://youtu.be/pPkvsJv96VM

-->